صفحه اصلیدرباره ماخدماتفن آوري هانمونه كارهامشتریانمقالاتتماس با ما
 
 
مقايسه اي بين PHP و CGI

بواسطه ازدياد تعداد سرورهايي كه از زبان PHP پشتيباني ميكنند، اين زبان، به يك زبان رايج براي ايجاد صفحات وب تبديل شده است. براي افرادي كه تاكنون بصورت پراكنده در ارتباط با اين زبان مطالبي را شنيده اند اما به صورت كامل با اين زبان آشنايي ندارند، اين مطلب سعي دارد كه آنها را بيشتر با اين زبان آشنا كرده و تا حدودي نيز به مقايسه اين زبان با برنامه نويسي CGI با استفاده از زبان Perl بپردازد.
مرتب سازي عبارات فارسي بانك اطلاعاتي در PHP

يكي از عناوين مهم در بحث سايتهاي Dynamic، امكان تغيير خصوصيات نمايشي در ليستها مي باشد. بدين معنا كه در هنگام مشاهده ليستهاي مختلف (مانند ليست مقالات موجود در يك سايت) شما مي توانيد درخواستي مبني بر نمايش مقالات دو ماه گذشته به ترتيب تعداد مشاهده مقاله را ارسال نموده و سايت (در واقع برنامه نوشته شده به يكي از زبان هاي Server Side بر روي سايت) پس از جستجو در بانك اطلاعاتي و مرتب سازي مواردي كه شرايط جستجو در ارتباط با آنها صدق مي كند، اطلاعات (ليست مقالات در اين مثال) را براي شما به نمايش در خواهد آورد.
نمايش تعداد كاربران online بوسيله PHP و MySQL

امروزه در بسياري از سايتهاي اينترنت مي توان مشخصات كاربراني كه در حال مشاهده صفحات سايت مي باشند (و يا حداقل تعدا كاربران (online) را مشاهده نمود). در اين مقاله سعي داريم در ارتباط با نحوه انجام اين كار بوسيله زبان PHP و با استفاده از بانك اطلاعاتي MySQL بپردازيم و در ابتدا در ارتباط با الگوريتم چگونگي انجام اين كار بحث خواهيم كرد.
دستورات include و require در PHP

استفاده از فايلهاي مختلف براي جداسازي ايجاد بخشهاي مختلف يك صفحه در سايت كاري بسيار متداول است. امروزه سايتهاي زيادي براي هر يك از بخشهاي صفحه خود داراي فايلهاي الگو (template) هستند و هر صفحه اصلي در سايت با استفاده از مجموع اين templateها ايجاد مي شود.
 


 
 
© 2012 - WEBILIX websolutions