صفحه اصلیدرباره ماخدماتفن آوري هانمونه كارهامشتریانمقالاتتماس با ما
 
 
مقايسه اي بين PHP و CGI

بواسطه ازدياد تعداد سرورهايي كه از زبان PHP پشتيباني ميكنند، اين زبان، به يك زبان رايج براي ايجاد صفحات وب تبديل شده است. براي افرادي كه تاكنون بصورت پراكنده در ارتباط با اين زبان مطالبي را شنيده اند اما به صورت كامل با اين زبان آشنايي ندارند، اين مطلب سعي دارد كه آنها را بيشتر با اين زبان آشنا كرده و تا حدودي نيز به مقايسه اين زبان با برنامه نويسي CGI با استفاده از زبان Perl بپردازد.
مرتب سازي عبارات فارسي بانك اطلاعاتي در PHP

يكي از عناوين مهم در بحث سايتهاي Dynamic، امكان تغيير خصوصيات نمايشي در ليستها مي باشد. بدين معنا كه در هنگام مشاهده ليستهاي مختلف (مانند ليست مقالات موجود در يك سايت) شما مي توانيد درخواستي مبني بر نمايش مقالات دو ماه گذشته به ترتيب تعداد مشاهده مقاله را ارسال نموده و سايت (در واقع برنامه نوشته شده به يكي از زبان هاي Server Side بر روي سايت) پس از جستجو در بانك اطلاعاتي و مرتب سازي مواردي كه شرايط جستجو در ارتباط با آنها صدق مي كند، اطلاعات (ليست مقالات در اين مثال) را براي شما به نمايش در خواهد آورد.
مقدمه اي بر Microsoft .NET

در ساختار فعلي اينترنت و وسايل ارتباطي گوناگون، دسترسي به اطلاعات موجود بوسيله حسابهاي كاربري گوناگون و همچنين با استفاده از وسايل مختلف تقريبا غير ممكن مي باشد. بانكهاي اطلاعاتي معمولا براي استفاده بر روي ابزار خاص (مانند PC، گوشي هاي تلفن همراه مجهز به WAP و همچنين PDA ها) طراحي شده اند و قابليت استفاده مستقيم از آنها بر روي ساير موارد ممكن نميباشد. با توجه به اين موارد شركت Microsoft گزينه NET. را ارائه داده است كه قابليت در اختيار گذاشتن تمامي مواردي را كه به آنها اشاره را دارا مي باشد.
نمايش تعداد كاربران online بوسيله PHP و MySQL

امروزه در بسياري از سايتهاي اينترنت مي توان مشخصات كاربراني كه در حال مشاهده صفحات سايت مي باشند (و يا حداقل تعدا كاربران (online) را مشاهده نمود). در اين مقاله سعي داريم در ارتباط با نحوه انجام اين كار بوسيله زبان PHP و با استفاده از بانك اطلاعاتي MySQL بپردازيم و در ابتدا در ارتباط با الگوريتم چگونگي انجام اين كار بحث خواهيم كرد.
تعيين اعتبار فرم قبل از ارسال

امروزه صفحات حاوي فرم را در بسياري از سايت ها (حداقل براي ارسال پست الكترونيك براي مديريت سايت) مي توان مشاهده نمود. بسياري از اين فرمها داراي قوانيني در ارتباط با اطلاعات ورودي مي باشند (براي مثال لزوم وارد كردن بعضي از اطلاعات و يا اطمينان از صحيح بودن فرمت پست الكترونيكي و ...). براي تعيين اعتبار اطلاعات وارد شده دو راه حل كلي وجود دارد.
دستورات include و require در PHP

استفاده از فايلهاي مختلف براي جداسازي ايجاد بخشهاي مختلف يك صفحه در سايت كاري بسيار متداول است. امروزه سايتهاي زيادي براي هر يك از بخشهاي صفحه خود داراي فايلهاي الگو (template) هستند و هر صفحه اصلي در سايت با استفاده از مجموع اين templateها ايجاد مي شود.
تبديل تاريخ ميلادي به شمسي در VB .NET

در نسخه هاي جديد سيستم عامل ويندوز بسياري از مشكلات برنامه نويسان در ارتباط با ايجاد نرم افزارهاي فارسي به لطف امكانات جديد اين سيستم عامل و از جمله پشتيباني از UTF-8 برطرف شده است و برنامه نويسان ديگر مجبور به نوشتن كدهاي طولاني و خسته كننده براي ايجاد كامپوننتهاي فارسي (از جمله ويرايشگر متن) كه غالبا با اشكالاتي نيز همراه بودند نيستند، در اين نسخه ها (بخصوص در Windows XP) و با استفاده از زبانهاي برنامه نويسي .NET ميتوان به راحتي با بررسي نصب شدن زبان فارسي در بين زبانهاي نصب شده بر روي سيستم، در هر مورد كه لازم باشد با چند خط برنامه ساده ورودي كيبورد را به زبان فارسي تغيير داد و مديريت تايپ را به ويندوز سپرد، همچنين بسياري از كامپوننتهاي موجود قابليت استفاده در حالت RTL (براي زبانهايي كه از راست به چپ نوشته مي شوند، بخصوص زبان فارسي) را دارا ميباشند كه خود باعث راحت تر شدن كار برنامه نويسان شده است.
 
 


 
 
© 2012 - WEBILIX websolutions